INFORMACJE

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Brzezińskie działania prewencyjno – kontrolne „TRUCK - BUS”

12 października brzezińscy funkcjonariusze uczestniczą w wojewódzkich działaniach TRUCK-BUS. W ramach tej akcji szczegółowym kontrolom poddawane są samochody ciężarowe oraz busy, w celu poprawy bezpieczeństwa w transporcie drogowym w trakcie przewożenia osób i rzeczy.

Brzezińska Policja prowadzi szereg akcji prewencyjnych, mających na celu zapewnienie maksimum bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Działania TRUCK – BUS, to jedna z wielu tego typu akcji. Policjanci podczas działań prowadzą wzmożone kontrole busów, autobusów i samochodów ciężarowych poruszających się po drogach powiatu brzezińskiego. W trakcie prowadzenia akcji policjanci dużą wagę przywiązywać będą do zapobiegania sytuacjom, które mogą spowodować zagrożenie dla życia i zdrowia. Szczególnie jeżeli chodzi o przewóz pasażerów busami nie przystosowanymi do tego lub przewozu zwiększonej liczby osób ponad dopuszczalny dla danego pojazdu stan. Policjanci będą zatrzymywali uprawnienia do kierowania danym pojazdem w przypadku, w który przewożone jest  w autobusie powyżej 5 pasażerów niż jest dozwolone (z wyłączeniem pewnych regulacji prawnych), a w przypadku samochodów osobowych, ciężarowych i przyczep ciągniętych przez ciągnik rolniczy lub pojazd wolnobieżny powyżej 2 niż jest dozwolone. Policjanci będą sprawdzać również stan techniczny pojazdów oraz stan trzeźwości kierowców.
Tego typu działania ukierunkowane są na eliminowanie z dróg niesprawnych pojazdów, ujawnianie wszelkich nieprawidłowości związanych z przewozem towarów i osób, kontrolę dokumentacji oraz przestrzegania czasu pracy kierowców, co znacząco może wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu brzezińskiego.

Powrót na górę strony