INFORMACJE

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja „Znicz”

Tegoroczna policyjna akcja „Znicz” rozpocznie się 27 października i potrwa do 2 listopada. Policjanci w tym okresie będą pełnić służbę w rejonach cmentarzy oraz na głównych ciągach komunikacyjnych.

Znacznie zwiększy się ilość patroli. Funkcjonariusze będą nie tylko kierować ruchem drogowym, wskazywać pobliskie parkingi, ułatwiać bezpieczny powrót do domu, ale i reagować na wykroczenia, które są przyczynami zdarzeń drogowych.

Przy cmentarzu w Brzezinach na czas Wszystkich Świętych zmieni się organizacja ruchu. Utrudnienia w rejonie brzezińskiego cmentarza wystąpią na ulicy Kopernika, która od 30 października do 1 listopada włącznie zostanie wyłączona z ruchu dla samochodów poprzez umieszczenie specjalnych zapór i posterunków stałych policji. Na długości około 300 metrów ul. Strykowskiej od skrzyżowania z ul. Ludową po obydwu stronach tej ulicy obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się. Zakaz obowiązywać będzie również na ul. Słowackiego po obydwu stronach (i z obu kierunków) na odcinku pomiędzy ul. Strykowską i Kordeckiego, a także na ul. Kordeckiego pomiędzy Słowackiego i Kościuszki po obydwu stronach (i z obydwu kierunków). Samochodom nie będzie wolno się także zatrzymywać na ul. Ludowej od skrzyżowania z ul. Strykowską po obydwu stronach (i z obydwu kierunków) do wysokości parkingu przy drugiej bramie cmentarza. Nie będzie można się także zatrzymywać w bezpośrednim sąsiedztwie cmentarza na ul. Kościuszki i Łódzkiej.

Samochód będzie można zaparkować na parkingu przy kościele farnym, a także na dalszych odcinkach drogi w ul. Ludowej, Strykowskiej, Kordeckiego, Słowackiego, a także Piłsudskiego i Rejtana. Wprowadzone ograniczenia oraz obecność policjantów mają na celu usprawnienie ruchu pieszego i kołowego na czas odwiedzin na cmentarzu. W trosce o bezpieczeństwo i zapewnienie płynności ruchu policjanci apelują do kierowców o rozsądek.

Brzeziński Informator Samorządowy

Powrót na górę strony