INFORMACJE

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta w Komendzie

25 października w ramach programu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” w Komendzie Powiatowej Policji w Brzezinach gościli uczniowie Szkoły Podstawowej w Bukowcu. Uczniowie klas II i III przybyli do brzezińskiej jednostki, aby uzyskać informacje na temat codziennej służby policjantów i ich wyposażenia.

W trakcie wizyty na terenie brzezińskiej jednostki Policji uczniowie zapoznali się z pojazdami używanymi przez Policję. Mogli zobaczyć miejsce, gdzie przebywają osoby zatrzymane, pomieszczenie technika kryminalistyki wraz z sprzętem, którego używa. Prowadzący spotkanie podkom. Tomasz Żaczek opowiedział dzieciom jak funkcjonuje jednostka Policji, wytłumaczył jak należy wykonywać połączenie na numer alarmowy i co dalej dzieje się z takim zgłoszeniem.  Tłumaczył, że każdorazowe zgłoszenie, które jest wykonane dla żartu skutkuje zagrożeniem życia i zdrowia osób, które naprawdę mogą potrzebować pomocy, gdyż policjanci w wyniku fałszywego zgłoszenia mogą znajdować się w zupełnie innym miejscu. W trakcie oprowadzenia po jednostce dzieci mogły zapoznać się ze sprzętem używanym przez brzezińskich policjantów. Dzieci mogły zobaczyć jak wyglądają różne pałki służbowe, a także przymierzyć kamizelkę kuloodporną oraz sprzęt używany przez policjantów w trakcie zabezpieczania imprez masowych.

Na zakończenie spotkania każde z dzieci dostało od policjantów odblask. Przy wręczaniu odblasków podkom. Tomasz Żaczek przypomniał dzieciom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także o konieczności używania odblasków w porze wieczorowo-nocnej.

 

Powrót na górę strony