INFORMACJE

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Finał eliminacji powiatowych Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa

27 października w Szkole Podstawowej nr 1 w Brzezinach odbył się finał powiatowych eliminacji Konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie w ramach Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa.

Uczniowie klas II szkół z terenu powiatu brzezińskiego w trakcie konkursu brali udział w dwóch konkurencjach - teście wiedzy oraz teście sprawności fizycznej. Test wiedzy składający się z 15 pytań dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kontaktu z osobami obcymi, a także bezpieczeństwa w przypadku kontaktu z energią elektryczną wykazał ogromną wiedze na ten temat brzezińskich uczniów. Większość drużyn biorących udział w Konkursie odpowiedziała na przygotowane przez brzezińskich policjantów pytania bezbłędnie. Zwycięzcę, zatem musiał wyłonić kolejny etap polegający na pokonaniu toru przeszkód wzorowanym na tym, który muszą pokonać kandydaci zamierzający wstąpić do Policji. Kryterium tego etapu był czas pokonaniu toru przeszkód przez drużynę składającą się z chłopca i dziewczynki. Etap ten, choć niezwykle zacięty - różnice czasowe pomiędzy 1 a 2 drużyną wyniosły niecałe 2 sekundy - wyłonił zwycięzcę eliminacji powiatowych. Byli to uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową nr 1 w Brzezinach, którzy będą reprezentowali powiat brzeziński w finale wojewódzkim konkursu, który będzie miał miejsce w dniu 17 listopada 2017 roku w Łodzi.

Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Brzezinach oraz PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź-Teren wręczyli wszystkim uczestnikom konkursu Wicestarosta Brzeziński Roman Sasin oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Brzezinach mł. insp. Piotr Szustowski. Roman Sasin oraz mł. insp. Piotr Szustowski dziękowali uczestnikom za sportową postawę i pogratulowali osiągniętych wyników, a zwłaszcza ogromnej wiedzy na temat bezpieczeństwa.

Powrót na górę strony