INFORMACJE

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sukces działań powiatowych

11 maja 2016r. w godz. 7.00-12.00 na terenie powiatu brzezińskiego odbyły się szeroko zakrojone działania kontrolne mające na celu oddziaływanie prewencyjne i profilaktyczne oraz wykrywcze.

11 maja 2016r. w godz. 7.00-12.00 na terenie powiatu brzezińskiego odbyły się szeroko zakrojone działania kontrolne mające na celu oddziaływanie prewencyjne i profilaktyczne oraz wykrywcze. W działaniach tych brało udział 32 funkcjonariuszy (w tym 4 funkcjonariuszy Straży Granicznej). Funkcjonariusze z powiatu brzezińskiego, zgierskiego, łęczyckiego i Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi  objęli swoimi działaniami drogi miasta Brzeziny oraz miejscowości poszczególnych gmin znajdujących się na terenie powiatu brzezińskiego. W trakcie działań funkcjonariusze szczególnie byli wyczuleni na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, reagując na każde zaobserwowane wykroczenie. Stosowali mandaty karne i pouczenia wobec kierujących popełniających drobniejsze wykroczenia. 44 kierujących zostało ukaranych grzywną w postaci mandatu karnego, a w 6 przypadkach zatrzymano dowody rejestracyjne od pojazdów. Kolejnych 3 kierujących utraciło na trzy miesiące prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Po raz kolejny policjanci prowadzili intensywne działania zmierzające do ujawnienia kierujących pod wpływem alkoholu. Przebadano, aż 60 kierujących ujawniając jedną osobę pod wpływem alkoholu. W trakcie działań kryminalni w jednym z domów na terenie Jeżowa ujawnili znaczną ilość papierosów bez polskich znaków akcyzy. Natomiast na terenie Brzezin kryminalni ujawnili sprzedaż i posiadanie alkoholu niewiadomego pochodzenia.

Tego typu działania spotkały się z dużym zainteresowaniem osób, również tych objętych kontrolami, co przyczyniło się do poprawy bezpieczeństwa. Tego typu akcje z udziałem policjantów innych jednostek i zaprzyjaźnionych służb będą kontynuowane na terenie powiatu brzezińskiego i innych powiatów.

  • dwa policyjne motocykle
  • działania policji i straży granicznej
  • działania policji i straży granicznej
Powrót na górę strony