INFORMACJE

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W trakcie policyjnej akcji Znicz 2017

W trwającej już od piątku 27 października policyjnej akcji ZNICZ 2017 można zauważyć zwiększony ruch na drogach tranzytowych, ale szczególnie w rejonach cmentarzy powiatu brzezińskiego. Brzezińscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo zarówno podróżujących jak i odwiedzających groby częściej patrolują okolice cmentarzy.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach w trwającej 7 dni (od 27 października do 2 listopada) policyjnej akcji ZNICZ 2017 nie tylko kierują ruchem, wskazują objazdy i miejsca parkingowe, ale również przestrzegają przed amatorami cudzej własności, którzy liczą na naszą nieuwagę i łatwy zysk.

Warto również przypomnieć, że listopad to okres bardzo zmiennej pogody. Szybko zapadający zmierzch, opady deszczu powodują ograniczoną widoczność. W trosce o bezpieczeństwo odwiedzających cmentarze funkcjonariusze Zespołu Ruchu Drogowego i dzielnicowi brzezińskiej komendy patrolując rejony brzezińskich nekropolii przypominają jak ważna jest widoczność na drodze szczególnie po zmroku. Zarówno pieszym jak i rowerzystom mundurowi wręczają kamizelki i elementy odblaskowe poprawiające widoczność, co znacząco wpłynie na ich bezpieczeństwo.

W pierwszych trzech dobach trwania policyjnej akcji Znicz 2017 na terenie powiatu brzezińskiego doszło do 1 wypadku drogowego, w którym ranna została jedna osoba i 4 kolizji drogowych. Mimo licznych apeli brzezińscy policjanci musieli interweniować wobec nietrzeźwych kierujących, eliminując z ruchu 3 takie osoby oraz zatrzymano uprawnienia 5 kierującym za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

Powrót na górę strony