INFORMACJE

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant-Rektor podziękował policjantom za ich postawę

Komendant-Rektor WSPol podziękował i pogratulował funkcjonariuszom postawy godnej naśladowania. Policjanci, będąc po służbie, przyczynili się do zatrzymania sprawcy kradzieży paliwa oraz czynnej napaści na funkcjonariusza KPP w Brzezinach.

 

13 maja 2016 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyło się spotkanie Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie z jednym z dwóch policjantów, którzy wracając z domów do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, nie przeszli obojętnie obok popełnianego przestępstwa. Sierż. szt. Piotr Matusiewicz z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie oraz podkom. Szczepan Zawadzki z Centralnego Biura Śledczego Policji Zarząd w Katowicach 17 kwietnia 2016 r. zareagowali, gdy na jednej ze stacji benzynowych w Łodzi kierowca mazdy po zatankowaniu kanistrów odjechał, nie płacąc za paliwo.

Przez ponad 20 kilometrów policjanci jechali za podejrzanym, utrzymując jednocześnie kontakt z dyżurnym. W Brzezinach funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji postawili blokadę. Gdy chcieli zatrzymać sprawcę ten ją ominął, próbując przejechać policjanta. Na szczęście funkcjonariuszowi nic się nie stało, a podejrzany po kilkuset metrach został zatrzymany.

Insp. dr hab. Piotr Bogdalski, pragnąc wyróżnić funkcjonariuszy podnoszących swoje kompetencje w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, podziękował oraz pogratulował policjantom właściwej reakcji i determinacji w działaniu, które przyczyniły się do przedstawienia podejrzanemu zarzutów.
 
Źródło: WSPol Szczytno

Powrót na górę strony