INFORMACJE

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Alkohol i Narkotyki”

W dniu jutrzejszym (25 maja 2016 roku) od wczesnych godzin rannych policjanci brzezińskiej drogówki prowadzą akcję „Alkohol i Narkotyki”. Głównym celem ich działań jest eliminowanie kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu lub narkotyków, akcja ma również ograniczyć liczbę niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

 

Alkohol, brawura, brak wyobraźni i rozsądku, to tylko kilka przyczyn groźnych zdarzeń drogowych, są to też główne przyczyny śmiertelnych wypadków. Nawet ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości pojazdu.

Podczas akcji funkcjonariusze drogówki będą przede wszystkim badać trzeźwości oraz sprawdzać czy kierowca nie jest pod wpływem środków odurzających, będą także przyglądać się jak na drodze zachowują się motocykliści i jak są traktowani przez innych kierowców i zwrócą uwagę na zachowanie pieszych i rowerzystów.

– Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach! Apelujemy do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym policję – apelują brzezińscy policjanci.

Powrót na górę strony