INFORMACJE

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trwa długi majowy weekend 2016 roku

Wiele osób już wyjechało albo nosi się z takim zamiarem. Aby na wypoczynek dojechać bez uszczerbku, na drogach województwa łódzkiego, pracuje wielu policjantów, którzy pomagają zapewnić bezpieczeństwo podczas podróży. Wzmożone policyjne działania trwają od wczesnych godzin rannych 29 kwietnia 2016 roku. Od tego czasu do 2 maja do godziny 11:00 policjanci odnotowali na terenie województwa łódzkiego 27 wypadków, w których zginęły dwie osoby a 37 zostało rannych.

 

Niestety mimo licznych apeli funkcjonariusze nadal musieli interweniować w stosunku do 106 kierujących na podwójnym gazie.  Do najtragiczniejszego wypadaku doszło 28 kwietnia 2016 roku około godziny 09:30 na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej W-713 z ulicą Górną w Bukowcu gm. Brójce. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący pojazdem daewoo matiz 75 – letni mieszkaniec gm. Brójce jadąc drogą W-713 w kierunku Tomaszowa Maz. wykonując manewru skrętu w lewo w ulicę Górną nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu pojazdem volkswagen golf poruszającemu się po W-713 w kierunku Łodzi, czym doprowadził do ich zderzenia. Siła uderzenia przemieściła oba pojazdy w kierunku barier zabezpieczających chodnik, w które uderzył przodem pojazdu kierujący golfem.W wyniku zdarzenia śmierć poniósł kierowca matiza, zaś 42-letnia pasażerka tego pojazdu z obrażeniami ciała, została przetransportowana przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala na terenie Łodzi. Obrażeń doznał również 28 – letni mieszkaniec Łodzi kierujący golfem, którego załoga karetki przewiozła do szpitala na terenie Brzezin. Policjanci badający okoliczności tragedii, na podstawie zabezpieczonych na miejscu zdarzenia śladów i poczynionych ustaleń, pod nadzorem prokuratora odtwarzają przebieg wypadku i wyjaśniają jego przyczyny. Do drugiego tragicznego wypadku doszło 2 maja 2016 kilka  minut  po północy na odcinku trasy S8 przebiegającej przez gminę Zapolice  38-letni kierujący samochodem ciężarowym man z naczepą jadąc w kierunku Wrocławia  potracił śmiertelnie 28-letniego mieszkańca gminy Rzgów.  Mężczyzna wracał do domu z pracy za granicą. Wraz z kolegami zatrzymał się  na parkingu na miejscu obsługi podróżnych Paprotnia.  Dlaczego znalazł się na drodze i został potrącony przez samochód ciężarowy wyjaśniają policjanci. Kierowca ciężarówki był trzeźwy. Został zatrzymany pod Złoczewem przez patrol sieradzkich funkcjonariuszy.


Pamiętajmy!

Planując nawet krótką podróż warto przygotować się wcześniej. Odpowiednie i przemyślane  pakowanie potrzebnych rzeczy pozwoli uniknąć dodatkowego stresu w dniu wyjazdu. Bagaże w aucie należy rozmieścić tak, by nie przesuwały się podczas jazdy i nie stanowiły zagrożenia dla jego użytkowników. Kierowca musi zadbać także o siebie. Wybierając się w dalszą podróż należy zaplanować trasę, pomyśleć o przerwach na regenerację. Kiedy spada koncentracja, obniża się refleks bezwzględnie należy zrobić sobie kilkunastominutową przerwę w podróży, pooddychać świeżym powietrzem, zjeść lekki posiłek czy napić się czegoś  ciepłego.  Za kierownicę trzeba wsiadać wypoczętym i wyspanym i przede wszystkim prowadząc auto należy zachować bezwzględną trzeźwość.

Powrót na górę strony