INFORMACJE

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Majówka z profilaktyką

27 maja 2016roku w Rewicy gm. Jeżów z okazji Dnia Dziecka odbył się piknik, w którym uczestniczyli mieszkańcy trzech sołectw. Na zaproszenie pomysłodawcy i organizatora pikniku pana Zbigniewa Rudnickiego (sołtysa Rewicy) przybyli Komendant Powiatowy Policji w Brzezinach insp. Cezary Petrus wraz z zastępcą podinsp. Piotrem Szustowskim oraz władze samorządu lokalnego w osobach pani wójt Anny Szeligowskiej i przewodniczącego rady gminy Krzysztofa Orłowskiego.

 Atrakcji nie brakowało. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach przy wsparciu funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Łodzi aktywnie włączyli się w to spotkanie. Zaprezentowali wnętrze radiowozu, Ruchomego Stanowiska Dowodzenia, a każdy z uczestników pikniku mógł przymierzyć tzw. „żółwia” i obejrzeć tresurę psów policyjnych. Dla najmłodszych przygotowano konkurs plastyczny. Dla wszystkich jego uczestników przewidziano nagrody w postaci słodyczy, gadzetów i elementów odblaskowych wręczane przez „Komisarza Błyska”. Na zakończenie funkcjonariusze kom. Marta Gałązka i sierż. szt. Mariusz Chmiel oraz Marcin Loba zaprezentowali wyposażenie walizki technika kryminalistyki, a najmłodsi chętnie korzystali z możliwości wykonania daktyloskopii.

 

Następnie 28 maja 2016 roku policjanci brzezińskiej komendy aktywnie uczestniczyli w obchodach 15-lecia powstania powiatu brzezińskiego. Na zorganizowanym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach przez Starostę Powiatu Brzezińskiego Edmunda Koteckiego pikniku funkcjonariusze mieli możliwość zaprezentowania wielu atrakcji przygotowanych szczególnie dla najmłodszych uczestników pikniku. Dzieci mogły wysłuchać prelekcji dotyczących bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji, a dla najodważniejszych przymierzających strój policjanta oddziałów prewencji przygotowano słodki poczęstunek. Spotkania te były świetną okazją do przybliżenia ciekawej i różnorodnej służby policjanta i zachęcenia do wstąpienia w nasze szeregi.

 

Ponadto 29 maja w Parku Miejskim w Brzezinach z okazji Dnia Dziecka odbyły się Młodzieżowe Zawody Wędkarskie. Brzezińska radna Ilona Skipom, która jest jednocześnie członkiem koła brzezińskiego Polskiego Związku Wędkarskiego rozpoczęła zawody, a Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego podinsp. Piotr Kryźba wygłosił dla zgromadzonych prelekcję dotyczącą bezpieczeństwa nad wodą.

 

Miniony weekend obfitował w szeroko rozumianą Profilaktykę Społeczną, w której Komenda Powiatowa Policji w Brzezinach była czynnym uczestnikiem. Można śmiało stwierdzić, iż policjanci przyłożyli dużo radości i uśmiechu naszym milusińskim.

Powrót na górę strony