INFORMACJE

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w powiecie brzezińskim

21 lutego 2023 roku w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Brzezinach odbył się dyżur w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, w który aktywnie włączyli się brzezińscy policjanci.

W 2023 roku od 20 do 26 lutego obchodzony jest Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. To kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Stało się tak na mocy ustawy z 2003 roku, która wskazała na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań podejmowanych na rzecz poprawy ich położenia. Jak co roku w działania te aktywnie włączyli się brzezińscy policjanci. Wspólnie z przedstawicielami Zespołu Kuratorów z Sądu Rejonowego w Brzezinach, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzezinach i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Brzezinach prowadzili dyżur podczas którego osoby zainteresowane mogły uzyskać fachową poradę dotyczącą danej sytuacji lub osobistego problemu związanego z popełnieniem przestępstwa na szkodę rozmówcy. Kolejne tego typu spotkanie zaplanowane jest na czwartek 23 lutego 2023 roku w godz. 10:00 – 12:00. Serdecznie zapraszamy.
aspirant Mariusz Chmiel

 

  • umundurowani policjanci wraz z pracownikami poszczególnych instytucji pomocowych uczestniczą w dyżurze siedząc przy wspólnym stole.
Powrót na górę strony