INFORMACJE

Eliminacje powiatowe Konkursu o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi

27 lutego 2023 r w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Brzezinach odbyły się powiatowe eliminacje Konkursu dla uczniów szkół średnich o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Młodzież z brzezińskich szkół średnich rywalizowała o miano najlepszej w powiecie brzezińskim, która reprezentować będzie powiat brzeziński w finale wojewódzkim.

 Do rywalizacji przystąpiły Zespół Szkół Ponadpodstawowych  w Brzezinach oraz Liceum Ogólnokształcące im. J. Iwaszkiewicza w Brzeziach. Celem konkursu było promowanie służby w Policji, popularyzacja zasad poszanowania i przestrzegania przepisów prawa oraz zasad far-play w sportowej rywalizacji. W zmaganiach brały udział mieszane czteroosobowe drużyny. Eliminacje rozpoczęły się od toru przeszkód następnie drużyny rozwiązywały test wiedzy składający się z 30 pytań.

W trakcie eliminacji promowano służbę w Policji. Każdy z uczestników konkursu jak i uczniowie szkoły mieli możliwość uzyskania informacji na temat służby w policji.

Pierwsze miejsce i możliwość reprezentowania powiatu brzezińskiego w finale wojewódzkim konkursu wywalczyła drużyna z Liceum Ogólnokształcące im. J. Iwaszkiewicza w Brzezinach. Laureaci konkursu otrzymali puchar wraz z dyplomem oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Brzezinach. Nagrody wręczyła Starosta Powiatu Brzezińskiego Renata Kobieta wraz
z funkcjonariuszem zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach mł.asp. Łukaszem Wojtysiakiem.

Powrót na górę strony