INFORMACJE

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi w trosce o bezdomnych

Okres zimowy to czas, kiedy osoby bezdomne i nieporadne życiowo potrzebują większej uwagi i pomocy. Dodatkowo od kilku już dni szczególnie w nocy utrzymują się bardzo niskie temperatury, co stwarza jeszcze większe niebezpieczeństwo na wychłodzenie tych osób.

Brzezińscy dzielnicowi podczas pełnionej służby zwracają szczególną uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować bezdomni. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki. Ponadto policjanci na bieżąco informują ośrodki pomocy społecznej o osobach, które z racji swojego wieku, samotności, niezaradności, bądź trudnej sytuacji materialnej mogą stać się potencjalnymi ofiarami na skutek wychłodzenia organizmu. Pomóc może każdy, kto widzi człowieka będącego w trudnej sytuacji. To może być bezdomny, nietrzeźwy, osoba starsza albo człowiek chory. Nie traktujmy stereotypowo tych, którzy leżą na ulicy, ławce czy przystanku. Czasem wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Każdemu należy się pomoc.
Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.
aspirant Mariusz Chmiel

 

  • umundurowany policjant sprawdza pustostany.
  • umundurowany policjant sprawdza pustostany.
  • umundurowany policjant sprawdza pustostany.
Powrót na górę strony