INFORMACJE

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Brzezinach

3 maja 2023 roku w 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się brzezińskie obchody Święta Narodowego, w którym uczestniczył I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Brzezinach młodszy inspektor Wojciech Świercz. Na placu apelowym Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzezinach zebrali się przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, harcerze, uczniowie oraz mieszkańcy Brzezin.

Uroczystości rozpoczęły się podniesieniem Flagi Państwowej i przemówienia Burmistrza Miasta Brzeziny Ilony Skipor. Następnie liczne poczty sztandarowe ze szkół i instytucji państwowych oraz zgromadzeni goście przemieścili się przed Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Po złożeniu wiązanek kwiatów na płycie pomnika przez delegacje władz samorządowych, służb mundurowych oraz innych instytucji wszyscy zgromadzeni przy dźwiękach orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzezinach i w asyście brzezińskich funkcjonariuszy przeszli ulicami Brzezin do kościoła pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Brzezinach, gdzie uczestniczyli w mszy świętej.  
Ponadto we wtorek 2 maja 2023 roku o godz. 10:00 przed centrum administracyjnym w Brzezinach przy ul. Sienkiewicza podczas Hymnu Państwowego odbyło się uroczyste podniesienie Flagi Państwowej. W uroczystościach uczestniczył również I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Brzezinach młodszy inspektor Wojciech Świercz.
aspirant Mariusz Chmiel

 

  • flaga państwowa na maszt.
  • zastępca komendanta składa honory przed pomnikiem.
  • zastępca komendanta składa kwiaty przed pomnikiem.
  • orkiestra w tle napisu policja.
  • pomnik z kwiatami.
  • zastępca komendanta na dniu flagi stoi z innymi samorządowcami.
Powrót na górę strony