INFORMACJE

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konsekwencje jazdy z prędkością powyżej 50 kilometrów na godzinę

Za przekroczenie prędkości o 51 kilometrów na godzinę zgodnie z nowym taryfikatorem grozi 1500 złotych mandatu. Kierowca, który złamie taki przepis w obszarze zabudowanym musi się również liczyć z utratą prawa jazdy na 3 miesiące. Z takimi konsekwencjami od początku tego roku na terenie powiatu brzezińskiego spotkało się już 19 kierowców.

Prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Dlatego policjanci ruchu drogowego nieustanie prowadzą kontrole w tym zakresie i wyciągają konsekwencje wobec kierowców łamiących ten przepis. Od początku 2023 roku mundurowi zatrzymali 18 uprawnień za jazdę  o 50 kilometrów na godzinę więcej w zabudowanym, a kierowcy zostali ukarani grzywną w kwocie co najmniej 1500 złotych. Kolejny na tę niechlubną listę wpisał się minionej doby. 28-latek przez obszar zabudowany w Brzezinach jechał z prędkością 122 kilometry na godzinę. Jazda z prędkością powyżej 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym  zakończyła się zatrzymaniem uprawnień do kierowania pojazdami na trzy miesiące oraz mandatem w wysokości 2500 złotych.

Policjanci apelują o rozwagę i szczególną ostrożność na drogach oraz przypominają, że nadmierna prędkość i brawura kierującego są najczęstszymi przyczynami zdarzeń drogowych.
aspirant Mariusz Chmiel  

 

Powrót na górę strony