INFORMACJE

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja "Prędkość" na drogach powiatu brzezińskiego - podsumowanie

19 maja 2023 roku policjanci brzezińskiej drogówki brali udział w ogólnopolskich działaniach "Prędkość". Akcja ukierunkowana była na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas działań mundurowi ujawnili 31 przypadków przekroczenia prędkości i zatrzymali uprawnienia za jazdę powyżej 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym.

W miniony piątek policjanci na terenie powiatu brzezińskiego przeprowadzili akcję pod nazwą „Prędkość”. Głównym jej celem było przypominanie kierującym o bezpiecznym poruszaniu się po drogach i egzekwowanie przestrzegania ograniczeń prędkości, a przez to zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.
Podczas akcji, która miała zasięg ogólnopolski stróże prawa skontrolowali 34 pojazdów, ujawniając 35 przypadków naruszeń przepisów ruchu drogowego w tym, aż 31 dotyczących przekroczenia prędkości. 35-latek za rażące złamanie ograniczenia prędkości w obszarze zabudowanym stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Kierowca, osobowym volkswagenem passatem przez miejscowość Jordanów pędził 101 kilometrów na godzinę.
Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań. Wybierając sposób dotarcia do celu nie kierujmy się czasem tylko tym, aby bezpiecznie do niego dotrzeć.

aspirant Mariusz Chmiel

 

Powrót na górę strony