INFORMACJE

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania ,,Prędkość”

Z prowadzonych corocznie analiz wypadków drogowych wynika, że nadal jedną z głównych przyczyn tego typu zdarzeń, jest nadmierna prędkość. Mając na uwadze, iż zbliża się weekend i aura sprzyja brawurowej jeździe policjanci z Wydziałów Ruchu Drogowego KPP Brzeziny, KPP Rawa Mazowiecka oraz KMP Skierniewice, przeprowadzą w dniu dzisiejszym tj. 20 października br. na terenie trzech powiatów działania pn. „PRĘDKOŚĆ”. Policjanci m.in. będą kontrolować, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Głównym celem prowadzonych przez policjantów działań będzie zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

W trakcie akcji policjanci będą szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to najpoważniejsze „grzechy” kierowców.

Policjanci apelują do kierujących o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku na drodze.

Powrót na górę strony