Ważne informacje - 6 artykułów

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Piknik militarny w ramach 84 rocznica bitwy pod Jeżowem

  17 września 2023 roku na Cmentarzu Wojennym w Jeżowie odbyły się obchody 84 rocznicy bitwy pod Jeżowem, w których na zaproszenie Burmistrza Mariusz Guzickiego uczestniczył również zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego brzezińskiej komendy policji starszy aspirant Jakub Rożej.

 2. Święto Policji

  We wtorek 18 lipca w KPP w Brzezinach odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Przybyłych gości, wśród których byli m.in. z-ca komendanta wojewódzkiego Policji w Łodzi Włodzimierz Kalinowski, prokurator rejonowy Anna Witkowska-Czapnik, ks. dziekan Marek Balcerak, starosta brzeziński Edmund Kotecki, przewodniczący rady powiatu Marian Krasiński, z-ca burmistrza Brzezin Justyna Nowak, przewodniczący Rady Miasta Brzeziny Grzegorz Kędzia, przewodniczący Rady Gminy Jeżów Krzysztof Orłowski, wójt gminy Brzeziny Barbara Hojnacka, wójt gminy Rogów Daniel Kołada, z-ca wójta gminy Dmosin Arkadiusz Garnys, komendant powiatowy PSP Jarosław Tomaszewski powitał komendant powiatowy Policji Cezary Petrus.

 3. Wpadli z fantami na skupie złomu

  Policjanci wydziału kryminalnego brzezińskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 49 i 30 lat, którzy skradzione podczas włamania przedmioty próbowali sprzedać na skupie złomu. Za popełnienie tego czyny grozi im teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 4. Tragiczny wypadek w Brzezinach

  Brzezińscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym zginął 38-letni mężczyzna. Na ulicy Waryńskiego w Brzezinach volkswagen golf wypadł z drogi i dachował na polu. Kierowca zmarł pomimo reanimacji.

 5. Przyszedł do komendy ze swoja znajomą. Nie wiedział, że właśnie szukają go policjanci

  Brzezińscy policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu brzezińskiego, który dzień wcześniej zniszczył wyposażenie jednego z blokowych mieszkań, a jego właściciela dotkliwie pobił. Sprawca usłyszał już 4 zarzuty, które popełnił w warunkach recydywy. Grozi mu teraz kara do 7,5 roku pozbawienia wolności. Na wniosek policji i prokuratora brzeziński sąd zdecydował o jego trzymiesięcznym aresztowaniu.

 6. Nożownik w rękach policjantów

  Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu brzezińskiego, który podczas kłótni ranił nożem dwóch mężczyzn. Za ten czyn sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 7. Dożynki w Jeżowie

  W niedzielę 28 sierpnia 2016 r. odbyły się gminno – parafialne dożynki w Jeżowie. Komendant Powiatowy Policji w Brzezinach insp. Cezary Petrus był jednym z zaproszonych przez władze samorządowe gminy Jeżów gości. Po uroczystej mszy świętej korowód dożynkowy przeszedł do amfiteatru przy Urzędzie Gminy, gdzie rozpoczął się festyn dożynkowy.

 8. Bezpieczny przejazd „Szlaban na ryzyko”

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach wspólnie z przedstawicielami PKP Polskich Linii Kolejowych oraz Straży Ochrony Kolei prowadzili akcję Bezpieczny przejazd „Szlaban na ryzyko” pn. Posłuchaj głosu rozsądku. Celem działań jest uświadomienie uczestników ruchu drogowego na temat bezpiecznych zachowań w obrębie przejazdów kolejowych, a co za tym idzie ograniczenie liczby zdarzeń na tych przejazdach.

 9. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków – utrudnienia w ruchu

  W dniu jutrzejszym między innymi drogami powiatu brzezińskiego przejedzie 34 Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności w godzinach i na trasie przejazdu uczestników.

 10. Brzezińscy policjanci z uczniami o służbie w mundurze

  14 marca 2023 roku w Powiatowym Urzędzie Pracy w Brzezinach odbyło się spotkanie funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach z uczniami klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego w Brzezinach. Uczestnicy spotkania mogli uzyskać informacje na temat wymogów jakie muszą spełnić oraz jak wyglądają poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego do pełnienia służby w Policji.

Linki

Tagi

marihuana włamanie rozbój kościół paserstwo kradzież z włamaniem kraszież z włamaniem nietrzeźwy kierujący nielegalne papierosy pościg policjanci ratowali uprawa konopi wypadek śmiertelny witraż
Powrót na górę strony