Miasto Brzeziny, Rejon służbowy nr 2

Miasto Brzeziny, Rejon służbowy nr 2

Miasto Brzeziny, Rejon służbowy nr 2 – dzielnicowy aspirant sztabowy Jarosław Sobieszkoda

telefon służbowy nr 603-632-373
adres e-mail:  dzielnicowy.brzeziny2@brzeziny.ld.policja.gov.pl

„ Uwaga! Podany adres mailowy ułatwi Ci kontakt z dzielnicowym, ale nie służy do składania zawiadomienia o przestępstwie, wykroczeniu, petycji, wniosków ani skarg w rozumieniu przepisów ".

Dzielnicowy odbiera pocztę oraz połączenia telefoniczne w godzinach swojej służby.

W sprawach niecierpiących zwłoki zadzwoń pod nr 112 lub 47 842 63 30.

Obejmuje ulice:
Łódzka – numery nieparzyste, Krasickiego, Piłsudskiego, Łąkowa, Rejtana, Spacerowa, Małczewska, Leśna, Skośna, Jarzębinowa, Moniuszki, 1 Maja, Siedzikówny "Inki", Żeromskiego, Plac Jana Pawła II – bez nr od 12 do 14,  Świętej Anny,  Reformacka, Staszica, Przechodnia, Mickiewicza – numery 2 i 6/8 oraz wszystkie nieparzyste, Traugutta - numery parzyste,  Fredry, Andersa, Południowa, Przemysłowa, Wodociągowa, Przemysłowa, Zdrowie, Sportowa, Orzeszkowej, Polna, Składowa, Dąbrowskiego, Sienkiewicza – numery parzyste, Spokojna, Cicha, Wesoła. 

Miasto Brzeziny, Rejon służbowy nr 2

dzielnicowy  aspirant sztabowy Jarosław Sobieszkoda

Plan działania priorytetowego w okresie od 01.02. 2025r. do 31.07.2025r.

  • miejsce wystąpienia zagrożenia;

Rejon służbowy nr II - obejmujący część południową miasta Brzeziny, obsługiwany jest przez dzielnicowego  asp. sztab. Jarosława Sobieszkodę z Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach. Po analizie zgłoszeń w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz na podstawie przeprowadzonych rozmów w lokalnym środowisku wnioskować można,  że w rejonie nr II w chwili obecnej głównym problemem wymagającym podjęcia czynności jest problematyka związana z niezachowaniem należytych środków ostrożności przy trzymaniu psów oraz wałęsające się bezpańskie zwierzęta. W ostatnim czasie na terenie miasta Brzeziny- w rejonie ulic Moniuszki, Żeromskiego, Fredry, Piłsudskiego zauważono wałęsające się psy, które niejednokrotnie były agresywne wobec ludzi i innych zwierząt stwarzając zagrożenie dla ich życia lub zdrowia.

  •  charakterystyka zagrożenia:

1) Ujawnianie osób naruszających przepisy oraz podejmowanie wobec nich adekwatnych środków przewidzianych prawem.

2) Przekazanie zadań dla służb patrolowych  w zakresie  prowadzenia rozpoznania oraz bezwzględnego reagowania na przypadki łamania przepisów art. 77 KW oraz znęcania się nad zwierzętami poprzez ich porzucanie.

3) Podczas prowadzonych spotkań w lokalnym środowisku i rozmowach z mieszkańcami będzie prowadzona ocena realizacji założeń i zbierania opinii na temat aktualnego stanu bezpieczeństwa w rejonie objętym nadzorem.

4) Systematyczna kontrola wskazanego terenu w trakcie obchodu rejonu służbowego przez cały okres działania planu działania priorytetowego. 

5) Kontakt i współpraca z mieszkańcami objętego nadzorem zagrożonego rejonu służbowego i edukacja społeczeństwa pod kątem poprawy ich bezpieczeństwa przez cały okres prowadzonych działań.

6) Zadaniowanie f-szy  OPI oraz RRD pełniących służbę patrolową na terenie miasta Brzeziny.

( Sporządzenie pisma do kierownika OPI i RRD KPP Brzeziny w terminie do 20.02.2025r.)

  • podmioty współpracujące:

1)  Urząd Miasta w Brzezinach –  podejmowanie działań zmierzających do zapobiegania bezdomności zwierząt, odławianie bezpańskich psów.

2)  lokalne towarzystwa opieki nad zwierzętami  lub osoby działające w takich towarzystwach– informowanie społeczności lokalnej o konieczności przestrzegania prawa w zakresie zachowania środków ostrożności przy trzymaniu psów  oraz konsekwencjach prawnych wynikających z niestosowania się do tego obowiązku.

3) Lekarz weterynarii- informowanie petentów o przepisach prawa – jak wyżej.

  •  zakładany cel:

1) Celem do osiągnięcia we wskazanym przypadku  będzie doprowadzenie w rejonie objętym planem priorytetowym, tj. rej.nr 2 miasta Brzeziny do ograniczenia w 50 procentach ilości zagrożeń naniesionych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W trakcie spotkań i  realizowanych czynności służbowych- prowadzenie rozmów mających na celu  uświadomienie  społeczności lokalnej w zakresie  konsekwencji i odpowiedzialności karnej wynikającej z popełnienia wykroczenia z art. 77 Kodeksu Wykroczeń..

2) Zapewnienie mieszkańcom poczucia bezpieczeństwa w rejonie poprzez zdecydowane reagowanie na stwierdzone naruszenie przepisów dot. sprawowania opieki nad psami.

3) Ocena planu priorytetowego oparta będzie również na podstawie prowadzonej analizy zgłoszeń  KMZB, prowadzonych spraw RSOW, rejestru interwencji Policji-SWD, jak również uwag zgłaszanych bezpośrednio do dzielnicowego.

 

 

 

Powrót na górę strony