INFORMACJE

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z uczniami w Dabrówce Dużej

23 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej w Dabrówce Dużej brzezińscy policjanci podkom. Tomasz Żaczek i sierż. szt. Ewa Jaźwiec-Proga uczestniczyli w spotkaniach z dziećmi. Najmłodsi uczniowie uzyskali informacje na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, natomiast uczniowie starszych klas dowiedzieli się o tym, jak należy zachowywać się w sieci, aby być bezpiecznym.

W trakcie spotkania z uczniami klasy I sierż. szt. Ewa Jaźwiec-Proga tłumaczyła dzieciom jak należy się zachowywać, kiedy chcemy przejść przez jezdnię, w jakich miejscach możemy zrobić to bezpiecznie, a także, co oznaczają kolory świateł na sygnalizatorze. Dzieci w trakcie spotkania dowiedziały się o tym, jak dużo znaczy dla naszego własnego bezpieczeństwa przestrzeganie zasad ruchu drogowego. Funkcjonariuszka brzezińskiej Policji tłumaczyła, że w trakcie korzystania z dróg musimy przewidywać to, co się może stać, a nie liczyć na to, że decyzja innego użytkownika drogi zapewni nam bezpieczeństwo. Na podstawie przykładów tłumaczyła, że gdy dojdzie do zdarzenia drogowego to w większości przypadków piesi stają się ich ofiarą. Prosiła dzieci o zachowanie ostrożności i rozwagi, gdy będą korzystały z dróg. Na zakończenie spotkania dzieci dowiedziały się jak ważne dla zapewnienia bezpieczeństwa pieszych jest używanie przez nich elementów odblaskowych w porze wieczorowo-nocnej.

Spotkanie dla uczniów klas IV-VII przeprowadził natomiast podkom. Tomasz Żaczek. Po przywitaniu się z dziećmi, poprzez zadawane pytania wprowadził uczniów w tematykę spotkania. Tłumaczył jak rozpoznać cyberprzemoc i jakie zagrożenie stanowi to zjawisko dla użytkowników internetu. Tłumaczył, że zjawisko pozornej anonimowości sprzyja negatywnym zachowaniom w sieci. W trakcie spotkania namawiał dzieci do przestrzegania reguł panujących w sieci, analogicznych do tych, które stosujemy w życiu codziennym. Wyjaśniał, że łamanie reguł w sieci i stosowanie hejtu nie jest bezkarne. Na podstawie barwnych przykładów dzieci mogły się dowiedzieć, że za przestępstwa popełniane w sieci można ponieść takie same konsekwencje jak za przestępstwa popełnione w realu.

Powrót na górę strony