KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA - INSTRUKCJA OBSŁUGI
Od września 2016 roku rusza interaktywna mapa zagrożeń, dzięki której będzie można zapoznać się z informacjami na temat bezpieczeństwa w danej lokalizacji. Mapa będzie przedstawiać dane gromadzone w policyjnych systemach informacyjnych oraz informacje pozyskiwane od społeczeństwa, różnych instytucji, w trakcie realizowanych debat społecznych. Przy wykorzystaniu platformowy wymiany informacji również internauci będą mogli zgłaszać zagrożenie występujące w okolicy.
Dane przedstawione na mapach będą uwzględniały wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. Chodzi głównie o zachęcenie społeczeństwa do współpracy z Policją na rzecz poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa.
Dzięki interaktywnej mapie będzie można wskazać miejsca, na które odpowiednie służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Zgłoszenie mogą dotyczyć rożnych kategorii np. spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym, przekroczenia przez kierującego dozwolonej prędkości czy nieprawidłowego parkowania. Każde otrzymane zgłoszenie o zagrożeniu zostanie rzetelnie zweryfikowane przez Policje. W przypadku kiedy informacje okażą się prawdziwe, zostaną uwzględnione i naniesione na mapę. Utworzona mapa zagrożeń pozwoli społeczności lokalnej wskazanie obszarów, które w ich ocenie wymagają reakcji właściwych służb. Brzezińska policja zachęca do korzystania z mapy zagrożeń, która zostanie uruchomiona w całym kraju we wrześniu 2016 roku. Została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, intuicyjnie mógł skorzystać obywatel.
Instrukcja korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa znajduje się na stronie internetowej KGP.
Źródło: KGP