INFORMACJE

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Powiatowe eliminacje turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym

12 kwietnia 2023 roku pod patronatem Starosty Brzezińskiego Renaty Kobiery i wsparciu Komendanta Powiatowego Policji w Brzezinach insp. Marcina Grzelaka w Szkole Podstawowej w Jeżowie odbyły się eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, promującego wśród dzieci i młodzieży tematykę związaną z bezpieczeństwem na drogach.

 

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach zaangażowani w przeprowadzenie  powiatowych eliminacji Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zgodnie z regulaminem podzielili uczestników na dwie kategorie wiekowe, w których w każdej z drużyn  wystąpiły 3 osoby reprezentujące swoje szkoły. Należy zauważyć, że nie bez znaczenia również było zaangażowanie Dyrektora Szkoły Podstawowej w Jeżowie Pani  Sylwii Kotowskiej, która goszcząc nas w swojej szkole udostępniła pomieszczenia niezbędne do przeprowadzenia tych eliminacji. Turniej składał się z dwóch części – teoretycznej, w trakcie  której uczestnicy wypełniali test wiedzy z zakresu ruchu drogowego oraz praktycznej, w trakcie której uczestnicy wykazywali się umiejętnościami jazdy na rowerze po torze przeszkód. W wyniku przeprowadzonych eliminacji wyłoniono zwycięzców turnieju, którzy będą reprezentowali powiat brzeziński w eliminacjach wojewódzkich.
W grupie I  klas młodszych kategorii szkół podstawowych najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Jeżowie. Drugie miejsce na podium zajęli uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową w Gałkówku Kolonii. Natomiast Szkoła Podstawowa w Kołacinie, zajęła trzecie miejsce.  W grupie II  klas starszych szkół podstawowych I miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Jeżowie. Za nimi na II miejscu podium uplasowali się uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową w Kołacinie. Szkoła Podstawowa nr 2 w Brzezinach zajęła  III miejsce, a do rywalizacji w turnieju przystąpili jeszcze uczniowie ze Szkół Podstawowych w Dąbrówce Dużej i Bogdanki oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzezinach.
Po zakończeniu turnieju uczestnicy otrzymali z rąk pełniącego obowiązki zastępcy naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego asp. Jakuba Rożeja pamiątkowe puchary i dyplomy oraz sportowo-edukacyjne nagrody. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim zawodnikom biorącym udział w turnieju, jako zwycięzcom dbającym o swój rozwój i bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
asp. Mariusz Chmiel

 

  • uczniowie piszą test
  • uczniowie piszą test
  • uczniowie jeżdżą na rowerze po torze przeszkód
  • uczniowie jeżdżą na rowerze po torze przeszkód
  • uczniowie jeżdżą na rowerze po torze przeszkód
  • uczniowie jeżdżą na rowerze po torze przeszkód
  • nagrody i pamiątkowe puchary
  • uczniowie ze zwycięskich drużyn z umundurowanymi policjantami
  • uczniowie ze zwycięskich drużyn z umundurowanymi policjantami
Powrót na górę strony