INFORMACJE

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Brzezińscy policjanci podsumowali Majówkę 2023

Policjanci podsumowali długi majowy weekend. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego czuwali policjanci, a w szczególności z brzezińskiej drogówki. Mimo zwiększonego natężenia ruchu na drogach powiatu brzezińskiego było całkiem bezpiecznie.


Policyjne działania "Majówka 2023" trwały 6 dni od 28 kwietnia do 3 maja. Jak co roku policjanci z brzezińskiej komendy czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu – zarówno kierujących, jak i pieszych. Na głównych ciągach komunikacyjnych i na obszarach zabudowanych, gdzie występuje największe zagrożenie, można było spotkać patrole w oznakowanych radiowozach oraz statyczne punkty kontroli z wykorzystaniem mierników prędkości (również z wizualizacją). Funkcjonariusze byli także obecni w rejonie węzłów komunikacyjnych takich jak dworce autobusowe i kolejowe. Pojawiali się także w miejscach rekreacji i wypoczynku, gdzie kontrolowali przestrzeganie ładu i porządku publicznego. Pogoda dopisała, ruch odbywał się płynnie i bez większych utrudnień.
Podczas 6 dni działań "Majówka 2023" na drogach powiatu brzezińskiego policjanci odnotowali 10 kolizji i 1 wypadek drogowy, w którym 2 osoby zostały ranne. Mimo częstych kontroli z ruchu wyeliminowano 1 nietrzeźwego kierującego i zatrzymano uprawnienia kierującemu, który przekroczył o 72 km/h dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.
asp. Mariusz Chmiel

 

Powrót na górę strony