INFORMACJE

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Promocja zawodu policjanta 

Brzezińscy policjanci promowali służbę w niebieskim mundurze podczas dni otwartych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Brzezinach. 

W dniach 11 i 12 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Brzezinach odbyły  się dni otarte, w których aktywnie uczestniczyli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach. Na przygotowanym przez mundurowych stoisku można był zobaczyć i przymierzyć strój policjanta zabezpieczającego imprezy masowe, kamizelki kuloodporne i wiele innych przedmiotów używanych w codziennej służbie. Każdy zainteresowany mógł się dowiedzieć co oferuje formacja przyszłym funkcjonariuszom i jak wygląda ścieżka kariery zawodowej policjanta. Policjanci przedstawiali jak „krok po kroku” wygląda proces rekrutacji do służby, przybliżali specyfikę pracy poszczególnych pionów. Podkreślali, że zawód policjanta to służba na rzecz społeczeństwa dająca wiele satysfakcji. Świadomość niesienia pomocy innym, dbanie o ich bezpieczeństwo, jest bezcenna. Na zakończenie spotkania, funkcjonariusz Zespołu do spraw Nieletnich i Patologii brzezińskiej komendy Policji przekazał słuchaczom, gdzie oraz jakie dokumenty należy złożyć, aby rozpocząć proces rekrutacji. Opowiedział także o możliwości kontunuowania nauki nowo przyjętych policjantów na Akademii Policji w Szczytnie. W ramach przygotowań do rekrutacji każdy odwiedzający policyjne stoisko mógł sprawdzić się na torze przeszkód, który wyglądał tak samo jak ten na policyjnym egzaminie. 
Jeśli chcesz wstąpić w szeregi Policji zgłoś się do Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach lub bezpośrednio do Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Dokumenty przyjmujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.30. Więcej informacji o rekrutacji, znajduje się na stronie Wydziału Doboru KWP w Łodzi.
starszy aspirant Mariusz Chmiel
 

  • dwaj umundurowani policjanci stoją przy stoisku policyjnym.
  • dwaj umundurowani policjanci stoją z grupą młodzieży przy stoisku policyjnym.
  • dwaj umundurowani policjanci stoją z grupa młodzieży przy stoisku policyjnym.
  • uczniowie ćwiczą na torze przeszkód.
  • uczniowie ćwiczą na torze przeszkód.
  • uczniowie i policjanci pozują do wspólnego zdjęcia.
Powrót na górę strony