Miasto Brzeziny, Rejon służbowy nr 1
Miasto Brzeziny, Rejon służbowy nr 1- dzielnicowy aspirant sztabowy Grzegorz Miazek
telefon służbowy nr 601-371-226
adres e-mail: dzielnicowy.brzeziny1@brzeziny.ld.policja.gov.pl
„ Uwaga! Podany adres mailowy ułatwi Ci kontakt z dzielnicowym, ale nie służy do składania zawiadomienia o przestępstwie, wykroczeniu, petycji, wniosków ani skarg w rozumieniu przepisów ".
Dzielnicowy odbiera pocztę oraz połączenia telefoniczne w godzinach swojej służby.
W sprawach niecierpiących zwłoki zadzwoń pod nr 112 lub 47 842 63 30.
Obejmuje ulice:
- miejsce wystąpienia zagrożenia:
Rejon Służbowy nr I obsługiwany jest przez dzielnicowego asp. sztab. Grzegorza Miazka i obejmuje on północną część miasta Brzeziny. Na podstawie analizy bezpieczeństwa, przeprowadzonej w trakcie służb obchodowych stwierdzono, że w rejonie sklepu „ZAGŁOBA” z artykułami alkoholowymi przy ul. Modrzewskiego 9 w Brzezinach dochodzi do naruszeń prawa w postaci spożywania alkoholu i zakłócania porządku publicznego.
- proponowane działania:
1. Kontrola wskazanego terenu w trakcie każdego obchodu rejonu służbowego przez cały okres działania planu priorytetowego.
2. Skierowanie pisma (w terminie do 15.08.24r.) do kierownika OPI KPP w Brzezinach celem objęcia nadzorem powyższego terenu w ramach posiadanych kompetencji.
3. Edukacja społeczeństwa na spotkaniach w okresie od 01.08.2024r. do 31.01.2025r. w zakresie właściwej reakcji na popełniane wykroczenia.
- podmioty współpracujące:
1 Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Brzezinach - podejmowanie działań ukierunkowanych na pomoc i leczenie osób uzależnionych od alkoholu.
2 Właściciel oraz personel sklepu ZAGŁOBA– informowanie o zakazie sprzedaży napojów alkoholowych osobom, których zachowanie wskazuje, że znajdują się w stanie nietrzeźwości oraz o zakazie spożywania alkoholu w rejonie sklepu poprzez stosowne komunikaty i tablice.
- zakładany cel:
Celem będzie wyeliminowanie w tym miejscu popełniania wykroczeń z art. 43´1 UWTPiA oraz art. 51 KW. Cel należy uznać za osiągnięty po zmniejszeniu skarg lokalnej społeczności. Zapewnienie mieszkańcom bezpieczeństwa poprzez kontrole zagrożonego rejonu. Ujawnianie osób naruszających prawo oraz podjęcie wobec nich adekwatnych środków prawnych. Ocena planu priorytetowego oparta będzie na przeprowadzonych spotkaniach z mieszkańcami celem wyrażenia merytorycznej opinii o poprawie bezpieczeństwa we wskazanym rejonie oraz analizy KMZB, RSOW i rejestru interwencji – SWD.
.