Miasto Brzeziny, Rejon służbowy nr 2

Miasto Brzeziny, Rejon służbowy nr 2

Miasto Brzeziny, Rejon służbowy nr 2 – dzielnicowy st. asp. Jarosław Sobieszkoda

telefon służbowy nr 603-632-373
adres e-mail:  dzielnicowy.brzeziny2@brzeziny.ld.policja.gov.pl

„ Uwaga! Podany adres mailowy ułatwi Ci kontakt z dzielnicowym, ale nie służy do składania zawiadomienia o przestępstwie, wykroczeniu, petycji, wniosków ani skarg w rozumieniu przepisów ".

Dzielnicowy odbiera pocztę oraz połączenia telefoniczne w godzinach swojej służby.

W sprawach niecierpiących zwłoki zadzwoń pod nr 112 lub 47 842 63 30.

Obejmuje ulice:
Łódzka – numery nieparzyste, Krasickiego, Piłsudskiego, Łąkowa, Rejtana, Spacerowa, Małczewska, Leśna, Skośna, Jarzębinowa, Moniuszki, 1 Maja, Siedzikówny "Inki", Żeromskiego, Plac Jana Pawła II – bez nr od 12 do 14,  Świętej Anny,  Reformacka, Staszica, Przechodnia, Mickiewicza – numery 2 i 6/8 oraz wszystkie nieparzyste, Traugutta - numery parzyste,  Fredry, Andersa, Południowa, Przemysłowa, Wodociągowa, Przemysłowa, Zdrowie, Sportowa, Orzeszkowej, Polna, Składowa, Dąbrowskiego, Sienkiewicza – numery parzyste, Spokojna, Cicha, Wesoła. 

 

 

Plan działania priorytetowego w okresie od 01.02. 2023r. do 31.07.2023r.

- zdiagnozowane zagrożenie ;

W rejonie służbowy nr II obsługiwanym przez dzielnicowego st. asp. Jarosława Sobieszkodę. 
Jednym z głównych problemem wskazywanych przez mieszkańców jest spożywanie alkoholu  a także zakłócanie ładu i porządku publicznego w rejonie sklepu Groszek mieszczącego się przy ul. Staszica 7 w Brzezinach a także na terenie sąsiadującego z nim Placu Jana Pawła II

- zakładany cel:

Ograniczenie spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych poprzez oddziaływanie prewencyjne dzielnicowego oraz  patroli OPI w podległym rejonie służbowym ,stanowcze reagowanie na ujawnione przypadki spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz wszelkie naruszenia ładu i porządku publicznego.

- proponowane działania:

- W trakcie służby obchodowej i patrolowej monitorowanie sytuacji oraz podejmowanie adekwatnych działań w tym stosowanie środków prawnych na zachowania stypizowane jako wykroczenia.
- Występowanie do MKRPA w Brzezinach, w przypadkach ujawnienia osób nadużywających alkoholu w stopniu wskazującym na uzależnienie, w szczególności w przypadkach naruszenia norm prawa wykroczeń.
-monitorowania KMZB

 

- podmioty współpracujące:

1. Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Brzezinach - podejmowanie działań ukierunkowanych na pomoc i leczenie osób uzależnionych od alkoholu.
2. Lokalna społeczność.
3. Pracownicy sklepu  zajmujący się m.in. sprzedażą alkoholu

 

 

Powrót na górę strony